Hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşılabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir ön koşuludur.

Seyahat sağlık sigortası ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatlerı esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür.

Sigortacı, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı’ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.

Peki hangi risklere karşılık güvence vermektedir?

Sigortalının seyahat esnasında maruz kaldığı bir hastalığa karşılık tedavi olanağı sağlayarak poliçede belirtilen limit dahilinde en yakın sağlık kuruluşunda masraflarınız karşılanır. Ayrıca seyahat esnasında vefat eden sigortalının nakil işlemleri de karşılanmaktadır.

Teminat kapsamı standart mıdır yoksa sigortalı kendisi belirleyebilir mi?

Sigortalı isteği dahilinde bazı özel teminatları poliçeye ilave ettirebilir. Örneğin; kaza sonucu vefat, sürekli sakatlık, seyahat süresi esnasında kapkaç ve bagaj ya da valiz kayıpları gibi.

Neden seyahat sigortası yaptırmalıyım?

Seyahat esnasında keyfinizi kaçırabilecek ve sizi mağdur edecek her türlü risklere karşı kendinizi güvence altına alarak rahat bir seyahat geçirmeniz için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.